Cam Bulaşıklar Nasıl Yıkanır

Anasayfa » Pratik Bilgiler » Cam Bulaşıklar Nasıl Yıkanır
Cam Bulaşıklar Nasıl Yıkanır

Tarif Kaç Yıldız

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Hazırlama : -

Pişirme : -

Kaç Kişilik : -

Eklenme Tarihi : 17.10.2016  |   Okunma : 336 Kişi  |   Yorum : 0

Cam Bulaşıklar Nasıl Yıkanır Pratik Bilgi

Bir çoğumuzun baş belası haline sorunlardan biri olan cam bulaşıklarda kalan su lekelerine önerilerimiz doğrultusunda ilerleyerek engel olabilirsiniz. Bulaşık makinesinin kalitesine göre değişir gibi cevaplara rastlasak da bugün en iyi makineden de cam bulaşıklar üzerinde su izi kaldığını öğrenebildik. Bu sorun kimi zaman misafirlerinizin tadını kaçırırken kimi zamanda çok sevdiğiniz cam bulaşıklarından soğumanıza neden olmaktadır. Sizlerde cam bulaşıklarda oluşan su ve benzeri lekelerden kurtulmak için sizlere altta yer alan önemli pratik bilgileri değerlendirebilirsiniz. Sağlık açısından büyük önem taşıyan bu bilgiye muhakkak sahip olmalısınız.

Çok titizim, bulaşıkların temiz olmasına çok özen gösteriyor ve bunu sağlayamıyorum diyorsanız, sizlere hemen alt satırlarda belirttiğimiz pratik bilgileri değerlendirebilirsiniz.

Cam Bulaşıklar Nasıl Yıkanır :

Su izlerine karşı ne yapabiliriz : Cam bulaşıkları elde veya makinede yıkarken kesinlikle son dereceli kaliteli olan deterjanlardan birini seçmelisiniz, bu seçimi yaparken camlarınızın çizilmemesine özen göstermelisiniz. Diğer bir bilgi ise sıcak su çok çabuk buharlaşma özelliğine sahip olduğundan cam bulaşıklarda daha da az iz kalmasını sağlayacaktır. Ama dikkat ettiyseniz daha az yazdık, bu yöntem ile lekelerden kurtulmuş sayılmazsınız. Bu işlemden sonra bulaşıkları özellikle havlu serilen bir ortamda kurumasını sağlamalısınız. En son olacak da mutfakta bulunması gereken keten bir bez yardımı ile bulaşıklar kurutarak yerlerine en yeni görünüşüyle yerleştire bilirsiniz.

Bulanıklığa karşı kesin çözüm : Ülkemiz genelinde kireçli su bir hayli fazla, dolasıyla camlarda bulanıklığa, aslında bir korozyona sebep olmaktadır. Beyaz eşya aldığınız firmadan kullanmanız gereken makine için kireç çözücü ve koruyucu maddeleri muhakkak öğrenip, kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu gibi sorunlarda yapabilecek olduğunuz tek çare ise cam bulaşıklar yıkanıp, makineden çıktıktan hemen sonra sirkeli bir bezle silip, yerlerine alındığında tertemiz şeffaf görüntüyü elde edebilirsiniz.

Önerimiz : Sağlık açısında büyük önem taşıyan çamaşır makinelerini kullanırken her zaman kireç çözücü ve makinenizin donanımsal özellikleri yenilemesini sağlayan çeşitli maddeleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Önceki Yazı << Sonraki Yazı >>
 

BU TARİFLERDE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilecek Diğer Yemek Tarifleri

BU TARİF NASILDI?

Yorumlarınızı Bizlerle Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Kategoriler

Tarif Kategorilerimiz

Size Özel Yemekler

Hızlı Yemek Tarifleri Tavsiyeleri
Ispanaklı Yaş Pasta Tarifi

Ispanaklı Yaş Pasta Tarifi Ispanaklı Yaş Pasta Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Biz

Sosyal Medya Sayfalarımız